گروه صنعتی وزین

در سال ۱۳۱۶ بود که اولین کارخانه تانکرسازی ایران که (کارخانه تانکر سازی آذری) نام داشت، در یکی از مناطق غربی تهران، توسط حاج حسن اذریان شروع به کار کرد و بعدها این منطقه به دلیل شهرت کارخانه تانکر سازی آذری، (سه راه آذری) نام گرفت و تا کنون این نام باقی مانده است.


در ادامه فعالیت‌های تانکرسازی آذری، کارخانه صنعتی وزین در سال ۱۳۵۷ شکل گرفت و بدین ترتیب نوسازی و به روز رسانی ناوگان حمل و نقل جاده‌ایی سوخت کشور آهنگ دیگری گرفت.


طرح تانکرهای معروف به شاسی لس یا بدون شاسی برای تانک تریلرهای دو محور در سال ۱۳۶۸ و طرح تکمیلی آن به صورت تانکر تریلر سه محوره با ظرفیت حمل بیشتر در سال ۱۳۷۸ به اجرا درامد.


گروه وزین


همزمان با ورود MTBE به مجموعه افزودنی های سوختی در سال ۱۳۷۸، گروه صنعتی وزین طرح بارگیری از کف تانکر Bottom Loading و طرح بازیافت بخارات Vapour recovery را برای تانکرهای حمل این محصول بکار گرفت.

سالیان سال است که حمل سوخت مورد نیاز کشور، با نوآوری های این سازمان در تولید تانکرهای با کیفیت در جریان است و نسل دوم این مجموعه در تلاش برای حفظ جایگاه همیشگی ان تحت عنوان کارخانه وزین راه پدر را زنده نگاه داشته و امروز با همراهی نسل سوم این مجموعه، در قالب (گروه صنعتی وزین) به راه خود ادامه می‌دهند.

گروه صنعتی وزین در حال حاضر شامل ۴ شرکت زیر مجموعه می باشد:

1. شرکت وزین آذری پرشیا
2. شرکت وزین پرشیا
3. شرکت وزین تکوین
4. شرکت وزین پترو

محصولات گروه صنعتی وزین در زمینه‌های مختلف اعم از تولیدی و بازرگانی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می‌باشد که در سبد محصولات به شرح مختصر آنها می پردازیم.

گالری گروه صنعتی وزین
گالری گروه صنعتی وزین
گالری گروه صنعتی وزین
گالری گروه صنعتی وزین
گالری گروه صنعتی وزین
گالری گروه صنعتی وزین